Ispis statistike od 2. 6. 2010.

Informacije za roditelje
Zaštita djece na internetu
Autor: Administrator , 6. 12. 2019.

Poštovani roditelji!

Skrećemo vam pozornost na edukativne materijale vezane za program „Zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija“, dostupne na stranicama Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM).

Djeca su najranjiviji korisnici Interneta, te mogu biti izložena neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu, zbog čega im je potrebna potpora odraslih, odnosno roditelja, neovisno o tome što djeca o Internetu često znaju mnogo više nego odrasli.

Cilj je ovog programa upoznati učenike s pravilima ponašanja u virtualnom svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja, te ih informirati o sigurnosti na Internetu. Više informacija o programu, dostupnim materijalima i aktivnostima potražite na poveznici http:/bit.ly/HAKOM1.

U cilju edukacije roditelja i djece, HAKOM je pripremio i video o zaštiti djece na Internetu, koji je dostupan na poveznici http:/bit.ly/HAKOM5, a čija je glavna namjena upućivanje djece na prihvatljivo i odgovorno komuniciranje na Internetu, te stvaranje odnosa povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, ustrašeno ili ugroženo.

Pored toga, HAKOM je objavio i brošuru koja donosi praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na Internetu, zaštiti privatnosti i osobnih podataka, načinima ponašanja i uporabe društvenih mreža. Brošura „Kako se zaštititi u svijetu Interneta i mobilnih telefona“ dostupna je na http:/bit.ly/HAKOM4.

Molimo roditelje da se upoznaju sa spomenutim sadržajima, kako bi pomogli ostvariti ciljeve ovog programa i zaštititi svoju djecu na Internetu.

HAKOM  brošura

Dragi roditelji,

povodom Tjedna psihologije koji se već 5. godinu obilježava od 14. do 20. veljače organizirana je tribina „Djeca i mladi u raljama društva“ koja će se održati u Centru za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, Kurilovečka 48 u srijedu 16.veljače u 18.00 sati.

Više informacija naći ćete u prilogu.