EU PROJEKTI

PRAVILA PONAŠANJA UČENIKA

NA PRAKSI IZVAN ŠKOLE

LINIJSKO ODRŽAVANJE-raspored

prakse šk. god. 2021./2022.

Log book Part 66/147

« Svibanj 2022 »

RASPORED INFORMACIJA

e-POTVRDE ZA UČENIKE

e-Potvrde za učenike (skole.hr)

Online METEO škola

Razmjena školskih knjiga

BURZA UDŽBENIKA

FlyVETUp!

Započeo projekt Fly VET Up!            FlyVETUp - Inovativni kurikulumi za obuku kontrolora dronova

Hrvatska pošta koordinator međunarodnog projekta financiranog kroz Erasmus+ program

Uvodni sastanak projekta „Fly VET UP!“ održan je u četvrtak, 26. studenoga 2020. u NSC-u u Velikoj Gorici putem Microsoft Teams platforme. Na sastanku su prezentirani ciljevi Projekta, projektne aktivnosti, budžet, vremenik kao i ugovorne, financijske i radne obveze svih sudionika u Projektu. Sudionici sastanka bili su predstavnici Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina iz Velike Gorice, ciparske i grčke pošte te tvrtki AKMI iz Grčke, BK Consult iz Njemačke i Dronint s Cipra, partnera na Projektu.

Kroz projekt se planira izraditi Kurikulum za upravljača dronova, a potom će se kurikulum pilotirati na relevantnom osoblju partnerskih organizacija. Cilj Projekta je dizanje svijesti o mogućnostima upotrebe dronova u raznim industrijama te promoviranje tehnološke usmjerenosti HP – Hrvatske pošte d.d. na unaprjeđenje procesa u logistici uvođenjem inovacija.

Projekt je u cijelosti financiran putem EU-a kroz Program Erasmus+ u iznosu od 214.382,00 EUR i odvijat će se u razdoblju od 2. studenog 2020. do 1. studenog 2022. godine. Koordinator Fly VET Up! projekta je HP - Hrvatska pošta d.d.

PARTNERI U PROJEKTU

FlyVETUp!

Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina s Hrvatskom poštom te partnerima iz Grčke, Cipra i Njemačke sudjeluje na projektu naziva „Innovative Training Curricula for Drone Controllers“ odnosno Fly VET Up!. Projekt je financiran sredstvima iz Programa Erasmus+ Ključna aktivnost 2: Strateška partnerstva, a putem Sporazuma o dodjeli bespovratnih sredstava sklopljenog u rujnu 2020. godine s Agencijom za mobilnost i programe EU za provedbu projekta.

Kroz Projekt će se izraditi Kurikulum za upravljača dronova koji će potom primjenjivati relevantno osoblje partnerskih organizacija. Sudjelovanjem u ovoj aktivnosti Škola će razviti i suradnju s domaćim i međunarodnim tvrtkama i institucijama s ciljem promicanja i pružanja kontinuirane obuke te stjecanja novih znanja. Nositelj projekta je HP – Hrvatska pošta d.d., a partneri u projektu su uz našu Zrakoplovnu tehničku školu Rudolfa Perešina, Grčka i Ciparska pošta, te tvrtke Dronint, AKME i  BK Consult.

Pomoć u stjecanju praktičnih vještina i njihovo učinkovito integriranje u posao u skladu je s prioritetom strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, a područja koja će se razvijati unutar Projekta su:

• IKT - nove tehnologije - digitalne kompetencije
  • Pitanja tržišta rada uključujući i karijerno usmjeravanje / nezaposlenost mladih
  • Novi inovativni kurikulumi/obrazovne metode/razvoj tečajeva osposobljavanja.

Naša škola će uz grčki AKMI unutar projektnog tima kao institucija za stručno osposobljavanje raditi na dizajniranju i razvoju profila zanimanja rukovatelja bespilotnom zrakoplovom / dronom, kao i na dizajniranju i provedbi programa profesionalnog osposobljavanja.

Projekt Fly VET Up! otpočeo je 2. studenog ove godine i trajat će 24 mjeseca, a ukupna vrijednost projekta iznosi 214.382,00 EUR.

Hrvatska pošta - Započeo projekt Fly VET Up! (posta.hr)

FlyVETUp -

Fly VET Up! - transnacionalni susret u Dubrovniku

Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina s Hrvatskom poštom te partnerima Ciparskom poštom, grčkom tvrtkom AKMI, njemačkim BK Consult-om  te ciparskim Dronint-om  sudjeluje na projektu naziva „Innovative Training Curricula for Drone Controllers“ odnosno Fly VET Up!.  U organizaciji Hrvatske pošte kao domaćina sastanka i uz sudjelovanje projektnih partnera, u Dubrovniku je 25. i 26. listopada održan 2. Transnacionalni susret Nadzornog odbora FlyVETUp! projekta.  Naši su profesori Matija Gržetić i Tihana Strmo predstavili aktivnosti provedene u našoj školi u prethodnih godinu dana od kad je projekt FlyVETUp!  započeo, a postignuti rezultati svih partnera stvorili su dobar okvir za postizanje cilja - stvaranje e-platforme putem koje će se provoditi obuka i testiranje za operatera dronom u poštanskom sektoru. Materijali koje će osmisliti, svojim stručnim sadržajem i oblikom, prilagodit će se ciljanim skupinama te će time Projekt pridonijeti dostupnosti cjeloživotnog učenja svima. Uz predstavljanje ostvarenih intelektualnih rezultata sudionici su prošli kroz ostale obveze prema Ugovoru o dodjeli sredstava iz Erasmus+ programa, te je zaključeno kako se projekt realizira svojom planiranom dinamikom unatoč nekim izmjenama koje su uvjetovane pandemijom COVID-19.