JUTARNJA SMJENA

« Prosinac 2021 »

RASPORED INFORMACIJA

e-POTVRDE ZA UČENIKE

e-Potvrde za učenike (skole.hr)

Ispis statistike od 2. 6. 2010.

Smjerovi

SMJER: ZRAKOPLOVNI TEHNIČAR ZIM (zrakoplov i motor)

Područje rada :  Strojarstvo,brodogradnja i metalurgija
Obrazovni profil  : Zrakoplovni tehničar ZIM
Trajanje obrazovanja : 4 godine

Nakon završene škole učenici stječu znanja koja im omogućavaju obavljanje poslova u linijskom, servisnom i općem održavanju zrakoplova i opreme.

Uz zajednički dio programa : hrvatski jezik, engleski jezik, povijest, etika / rk.vjeronauk, geografija, politika i gospodarstvo, tjelesna i zdravstvena kultura,matematika, fizika, kemija, biologija, računalstvo tehničko crtanje i nacrtna geometrija,

postoji i posebni stručni dio : tehnička mehanika, tehnologija materijala u zrakoplovstvu, elementi strojeva, termodinamika, elektrotehnika, goriva i maziva,osnove zrakoplovstva, konstrukcija zrakoplova, održavanje zrakoplova, zrakoplovni elektrouređaji, pogonski sustavi zrakoplova, obrada materijala, radioničke vježbe i praktikum.

U trećoj i četvrtoj godini obrazovanja radioničke vježbe, praktikum i stručna praksa izvode se u Zrakoplovnom tehničkom zavodu, Zrakoplovnoj tvrtki Croatia Airlines,Zrakoplovnoj jedinici MUP-a Lučko, Nastavnom centru FPZ, Aeroklubu Zagreb i ECOS-u.

SMJER: ZRAKOPLOVNI TEHNIČAR -IRE (instrumenti, radio i elektrooprema)

Područje rada: Elektrotehnika i računalstvo
Obrazovni profil: Zrakoplovni tehničar IRE
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Nakon završene škole učenici stječu znanja koja im omogućavaju obavljanje poslova u linijskom, servisnom i općem održavanju radio i elektroopreme zrakoplova.

Uz zajednički dio programa: hrvatski jezik, engleski jezik, povijest, etika/rk. vjeronauk, geografija, politika i gospodarstvo, tjelesna i zdravstvena kultura, matematika, fizika, kemija, biologija, računalstvo, tehničko crtanje i dokumentiranje, osnove elektrotehnike, mjerenja u elektrotehnici,

postoji i posebni stručni dio: osnove zrakoplovstva, elementi strojeva, tehnologija matrijala u zrakoplovstvu, zrakoplovna tehnika, zrakoplovni elektrouređaji, osnove radiotehnike, organizacija poslovanja u zračnom prometu, zrakoplovni instrumenti, elektronički sklopovi, održavanje zrakoplova, radio i radarski sustavi zrakoplova, sustavi zrakoplova i zrakoplovni motori, radioničke vježbe,stručna praksa.

U trećoj i četvrtoj godini obrazovanja radioničke vježbe i stručna praksa izvode se u Zrakoplovnom tehničkom zavodu, Zrakoplovnoj tvrtki Croatia Airlines,Zrakoplovnoj jedinici MUP-a Lučko,Nastavnom centruFPZ, Aeroklubu Zagreb i ECOS-u.

SMJERZrakoplovni prometnik (ZP)

Područje rada: Zračni promet
Obrazovni profil: Zrakoplovni prometnik
Trajanje obrazovanja: 4 godine

Nakon završene škole učenici su osposobljeni za rad u zračnim lukama (prihvat i otprema zrakoplova, putnika, prtljage, tereta, balansiranje), u prijevozu i špediciji,te turističkim agencijama.

Uz zajednički dio programa: hrvatski jezik, njemački jezik, povijest, etika/rk. vjeronauk, geografija, politika i gospodarstvo, tjelesna i zdravstvena kultura,matematika, fizika, kemija, biologija, računalstvo, osnove prijevoza i prijenosa,

postoji i posebni stručni dio: engleski jezik, osnove zrakoplovstva, zrakoplovni propisi, poznavanje robe, primjena elektroničkih računala, organizacija i tehnika veza u zračnom prometu, organizacija poslovanja u zračnom prometu, prihvat i otprema tereta i zrakoplova, prihvat i otprema putnika i prtljage, psihofiziologija, istraživanje tržišta,prijevoz i špedicija,praktične vježbe,stručna praksa.

Praktične vježbe i stručna praksa izvode se u Međunarodnoj zračnoj luci Zagreb.