UČENICI 3. RAZREDA NA INTERLIBERU

Autor: Vedran Šarac, 19. 11. 2012.

Treći razredi na Interliberu 2012.,

s profesoricom  Ninom Selman Hrvatić

***

Ovosezonski Interliber ispunio je sva moja očekivanja. Kao i obično predstavljali su se mnogobrojni izdavači koji su predstavljali knjige za mlade,velike romantičare ili pak one koji se žele upustiti u neku novu avanturu. Moju pažnju najviše su zaokupile velike nakladničke kuće poput Algoritma, Profila, Školske knjige, ali i jedna do sada za mene neotkrivena nakladna kuća, naklada Slap.

Uz ove nakladničke kuće vrata su otvorile i mnoge druge, ali moram priznati da su mi se ove činile kao određen bijeg od stvarnosti jer ''zaronivši'' u njihovu gotovo neograničenu ponudu knjiga mogla sam zaroniti također u svijet mašte.

Svake godine Interliber je dobro posjećen i ljubitelji knjiga uvijek dođu na svoje. No, tko kaže da Interliber nije mjesto za zabavu? Ti mnogobrojni zanimljivi naslovi namamit će vas da zavirite u te silne knjige te ćete sigurno poželjeti neku knjigu kupiti za svoju kućnu zbirku.

Moju pozornost ove godine su zadobile knjige koje nam daju savjete kako biti što sretniji u životu. Možda je i tome razlog što sam napokon shvatila da su sitnice  ono što vrijede i donose sreću. Moram se i pohvaliti da sam kupila knjigu ''Tajna'' koja će mi zasigurno sa svojim teorijama o pronalasku sreće učiniti pogled na svijet puno pozitivnijim. To su čari knjiga, zato ih baš toliko i volim, njihove korice vam nemoraju otkrivat cijeli sadržaj, ali svaka knjiga nađe svog čitatelja. Prilikom obilaska prostora Školske knjige, naišla sam na prezentaciju Školskog riječnika, novog izdanja  te moram napomenuti da je prezentacija istog bila izrazito posjećena.

Ipak, moram priznai da me jedan segment Interlibera pomalo razočarao, a to je manjak literature vezane uz zrakoplostvo. Da budem u potpunosti iskrena , nisam naišla niti na jednu knjigu koja je barem malo vezana uz zrakoplostvo, ali zato je bilo podosta literature vezane uz tehniku i mehaniku, kojom je obilovao promotivni prostor naklade Slap.

Kao zaključak bi naglasila odličnu posjećenost Interlibera koji svake godine privlači sve više knjigoljubaca bez obzira na njiihovu starosnu dob.

Interliber je odlična manifestacija koja nam omogućava da se opskrbimo knjigama koje će nas odvesti u svijet mašte i snova koji nam omogućuju da budemo u tom kratkom vremenu čitanja knjige što god poželimo.

Ana Ćuća, 3. ZP

Dojmove ostalih učenika možete pročitati pod opširnije.

Ulomci dojmova ostalih učenika:

Pregledao sam udžbenike iz kemije i biologije namijenjene mojim kolegama gimanzijalcima, zainteresirala me kolekcija starih stripova o Allanu Fordu kao i izložba  450 slikovnica, od kojih su neke čak iz 19. stoljeća, a najviše me privukla knjiga Metastaze, I. Balenovića.

Matija Krajcar, 3. ZIM

Na Interliberu me iznenadio broj posjetitelja moje dobi. Na žalost, iz područja zrakoplovstva nisam pronašao ništa, ali je ponuda knjiga bila ogromna i bez obzira na to što živimo u svijetu tehnike i kompjuterizacije, ipak puno ljudi čita knjige.

Matija Jakopec, 3.ZIM

Razgledali smo knjige vezane uz skijanje i ekstremne sportove , a nakon toga prolistali knjige iz područja mitologije. Tako je svatko imao priliku pogledati ono što ga zanima.Na žalost, nismo pronašli literaturu iz struke, no ponuda ostalih tematika bila je velika i super je što smo posjetili ovu manifestaciju koju su posjetili i mladi i stariji.

Matej Peremin i Dominik Duspara, 3. ZIM

Zainteresirala me prezentacija inovacija u kojoj je autor preko spojenih monitora i kompjutora, pisao po platnu bez dodirivanja miša ili tipkovnice, objašnjavajući dodirni (touch) sustav prijenosa i traženja informacija.

Dominik Kovačić, 3. ZIM

Moju pozornost su naročito privukli strani izdavači koji su morali puno putovati da bi nam sve to mogli prezentirati. Raznolikost nacionalnosti, regija i podneblja iz kojih dolaze odrazila se i na šarolikom načinu privlačenja posjetitelja.

Bilo je možda previše knjiga na tako malom prostoru i ja sma se naprosto izgubio u svemu tome, ali mi nije žao što sam došao i sve to vidio.

Vjekoslav Pinjušić, 3. ZIM

Kao velikom zaljubljeniku u dječju literaturu, naročitu pažnju su mi privlačile slikovnice, ali sam se zadržala i na ozbiljnijim knjigama. Pažnju su mi privukle knjige o psihologiji te one religiozne tematike poput knjige Manfreda Lutza, Bog-mala povijest Najvećega.
Od javnih nastupa i predstavljanja posjetili smo predavanje o Prvom školskom rječniku. Rad na Rječniku započeo je još 2005. godine i sada, ovako usavršen, svakako je koristan učenicima.
Lijepo je i to što je posjetitelja bilo starijih i mlađih u jednakom omjeru.
Sve u svemu, ovo je prvi put da sam bila na ovakvoj manifestaciji, dojmovi su mi apsolutno pozitivni i na posjet ovakvom događaju ponovno ću se odlučiti.

Josipa Šandor, 3. ZP

INFO KUTAK

Rudolfa Fizira 6

10 410 VELIKA GORICA