« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 2. 6. 2010.

POVELJA PRIJATELJSTVA-GRAD VELIKA GORICA-GRAD ZRAKOPLOVSTVA
Autor: Administrator , 6. 7. 2016.

U utorak, 05.07.2016. godine u prostorima Hrvatske kontrole zračne plovidbe održano je svečano  potpisivanje Povelje prijateljstva između Grada Velike Gorice i tvrtki te ustanova koji djeluju na području zrakoplovstva. U ime Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina povelju prijateljstva potpisao je ravnatelj Vedran Šarac.

Više o ovom svečanom događaju pod opširnije.

Povelju su potpisali gradonačelnik Dražen Barišić, Dragan Bilać, direktor Hrvatske kontrole zračne plovidbe d.o.o.; David Gabelica, član Uprave Međunarodne zračne luke Zagreb d.d.; dr.sc. Miroslav Drljača, direktor Zračne luke Zagreb d.o.o; Zlatko Širac, član Uprave Croatia Airlines d.d.; Marko Cvijin, direktor Trade Air d.o.o.; Pavao Krpan, predsjednik Uprave Zrakoplovno-tehničkog centra d.d.; dr.sc. Ivan Toth, dekan Veleučilišta Velika Gorica; Vedran Šarac, ravnatelj Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina; Milada Mesarić, direktorica Turističke zajednice Velike Gorice; Branko Obrazović, predsjednik udruge Aeroklub Velika Gorica, a naknadno će se potpisnicima Povelje pridružiti i Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračna obrana s brigadnim generalom Miroslavom Kovačem.

Grad Velika Gorica s glavnom hrvatskom zračnom lukom na svome području, civilnim i vojnim zrakoplovstvom koje djeluje na području grada, tradicijom u zrakoplovstvu, značajnim udjelom radnog stanovništva u djelatnostima zračnog prometa, efektima zračnog prometa na gospodarstvo i prihode Grada i stanovnika, obrazovnim sustavom radnog kadra za zračni promet, komercijalnim djelatnostima koje egzistiraju uz zrakoplovstvo te ukupno najvećom koncentracijom zrakoplovnih djelatnosti na području jedne jedinice lokalne samouprave, ovim će se projektom potvrditi kao zrakoplovno središte Hrvatske.

Projekt je predvidio 15-ak aktivnosti, no kako su se odvijali razgovori oko samoga potpisivanja tako su "zrakoplovci" predstavljali i nove projekte koji će biti poduzetnički i turistički zamah razvoja grada i svih zrakoplovnih subjekata koji djeluju na području Velike Gorice. Njegova ideja nije samo brandiranje Velike Gorice nego i stvaranje platforme na kojoj će postojeća suradnja učesnika stvarati nove razvojne prilike.

Projekt je predstavio Juraj Odrčić ističući kako povezanost Velike Gorice sa zrakoplovstvom seže od sredine 20. stoljeća, a da Velika Gorica kao grad propulzivnog razvoja budućnost vidi u suživotu sa zrakoplovnim djelatnostima. Takva svijetla budućnost naročito se sagleda u investiciji gradnje Novog putničkog terminala Franjo Tuđman, ali i svih drugih poslovnih aktivnosti koje će nastati kao posljedica razvoja zračne luke.
 U proteklih 20 godina postojanja Velika Gorica profilirala se kao jedan od najperspektivnijih i najbrže rastućih gradova u Hrvatskoj. Potpisivanje ove povelje dodatna je potvrda naših napora i aktivnosti u kontekstu stvaranja novih, perspektivnih i ambicioznih mogućnosti.
 Ovaj projekt nije samo promotivan, već i značajan poduzetnički pothvat koji podrazumijeva privlačenje novih investicija, jačanje poduzetničke klime, veću konkurentnost Velike Gorice te, najznačajnije, nova radna mjesta.