Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina u projektu Leonardo da Vinci Mobility
Autor: Administrator , 24. 10. 2013.

Zagrebačka županija

POTPROGRAM LEONARDO DA VINCI – STRUKOVNO OBRAZOVANJE

NAZIV PROJEKTA: „PADOVA I ZAGREBAČKA ŽUPANIJA – SURADNJA NA RAZVOJU STRUKOVNOG OBRAZOVANJA“

Agencija za mobilnost i programe Europske unije u sklopu Leonardo da Vinci Mobility, Lifelong Learning Programe, odobrila je Zagrebačkoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, sredstva u ukupnom iznosu od 30.620 EUR-a u svrhu provedbe projekta mobilnosti „Padua and Zagreb Counties-collaboration in VET development“.

U pojekt je uključena i naša Škola,a predstavnik škole je nastavnik struke i praktične nastave Matija Gržetić, ing.

Više o samom projektu pod opširnije!

Partneri Zagrebačke županije u provedbi navedenog projekta su Srednja strukovna škola Samobor, Srednja škola Ivan Švear Ivanić Grad, Srednja škola Vrbovec i u Italiji Provincia di Padova (Padovanska županija).

Navedenim projektom bit će omogućen odlazak 20 sudionika (16 zaposlenika srednjih škola s područja Zagrebačke županije i 4 djelatnika ranije navedenog Upravnog odjela) u Padovu, radi stjecanja znanja i iskustava, uvođenja inovacija u strukovno obrazovanje s osnovnim ciljem razvoja cjelokupnog srednjoškolskog obrazovanja, a time i same Županije.

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu u ovom projektu objedinio je potrebe za stručnim usavršavanjem osoba vezanih uz kreiranje politike i mjera za razvoj strukovnog obrazovanja s potrebom ravnatelja, nastavnika i voditelja praktične nastave strukovnih škola s područja Zagrebačke županije kojima je navedena ujedno i osnivač.

Partner projekta u Italiji, Provincia di Padova osigurat će suradnju s Istitutom Marconi, te  drugim strukovnim školama u regiji kako bi nastavnici, ravnatelji, nastavnici praktične nastave  usporedili metode i pristupe u strukovnom obrazovanju. Područje interesa je nastavni plan i program za strojarsku i elektrotehničku/elektroničku grupu zanimanja s fokusom na plan i program obrazovanja za mehatroničara, te engleski strukovni jezik koji se u Istitutu Marconi provodi kao pilot projekt.

Za vrijeme provedbe projekta u Italiji, Provincia di Padova organizirat će promotivni sajam srednjih škola u sklopu kojeg će biti održan okrugli stol vezan uz temu srednjoškolskog obrazovanja. Navedenom sajmu prisustvovat će svi sudionici, a zamjenik župana Rudolf Vujević i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin, prezentirat će stanje u srednjem školstvu, mjere kojima se potiče učenike na upis u srednje škole, te druge aktivnosti vezane uz strukovno obrazovanje na području Zagrebačke županije.

Predstavnici Zagrebačke županije će kroz suradnju s predstavnicima Provincije Padova razmijeniti iskustva u planiranju i organizaciji upisa, prateće aktivnosti koje promiču strukovna zanimanja, potpore koje tijela lokalne i regionalne uprave pružaju, suradnju s nadležnim ministarstvima, stanje na tržištu rada, rješavanje  problema i dr.

Odjel za međunarodne odnose Provincije Padova upoznat će sudionike s primjerima EU projekata koje provode u Italiji u okviru Socijalnog fonda, a koji pridonose razvoju obrazovanja, radi eventualne primjene sličnih na području Zagrebačke županije.

Tijekom mobilnosti partner će organizirati i kulturni program u slobodno vrijeme: posjete kulturnim znamenitostima, muzejima, galerijama i dr.

Za očekivati je da će između ostalih, rezultat projekta biti nastavak suradnje Padovanske i Zagrebačke županije u EU projektima vezanim uz obrazovanje i razvoj gospodarstva.

Sudjelovanje u mobilnosti imat će svakako utjecaj na osobni razvoj svih sudionika i njihovih ustanova jer će steći znanja i razmijeniti iskustva o strukovnom obrazovanju te prenijeti primjere dobre prakse.

Priloženi dokumenti:
Obavijest_-_odabrani_sudionici_projekta.doc (40.00 KB)