DRŽAVNA SMOTRA
Autor: Administrator , 25. 4. 2016.

Zrakoplovci već devetu godinu na Državnoj smotri LiDraNo!

Državna smotra LiDraNo za učenike osnovnih i srednjih škola održana je u Šibeniku od 4. do 8. travnja 2016. godine. U gradu koji je odavno dobio naziv „grad djeteta“ Agencija za odgoj i obrazovanje okupila je najuspješnije učenike iz svih hrvatskih županija koji se bave literarnim, dramsko-scenskim i novinarskim stvaralaštvom. Na jubilarnoj 25. smotri LiDraNo svojim literarnim i novinarskim radovima, školskim listovima, radijskim emisijama, radioigrama i scenskim izvedbama pojedinaca i dramskih družina predstavilo se 296 učenika osnovnih škola i 176 učenika srednjih škola.

Vratili smo se s LiDraNa 2016.

U nastavku tekst učenice 2.ZP razreda Ane-Marije Antić o dojmovima sa Državne smotre

Državnoj smotri LiDraNo 2016. za srednje škole  domaćin je bila Tehnička škola Šibenik. Stigli smo oko podneva u Solaris, hotelsko naselje u kojemu smo bili smješteni. Do samog svečanog otvaranja, vrijeme smo kratili šetnjom po dugim pješčanim plažama, preživljavanjem na piratskim brodovima, razgledavanjem etno-sela, a najhrabriji su uživali u iznimno toplom moru. Slani i obasjani suncem, napokon smo dočekali otvaranje nakon kojega smo pogledali i nekolicinu pojedinačnih scenskih nastupa. Iscrpljeni putovanjem, morem i scenom uputili smo se u naše sobe, napuniti baterije za novi dan koji je od jutra bio pun aktivnosti.

Već nakon doručka sudjelovali smo na okruglom stolu s još četirima novinarskim ekipama i povjerenstvom za radijske emisije. Poslušali smo svih pet emisija i razgovarali o svakoj. Čuli smo puno pohvala o našoj emisiji, ali i nekih nedostataka te savjeta.

Zanimljivo je bilo čuti što netko, tko je snimao emisiju o Riječkoj rock sceni ili pak nasilju u školama, misli o Zrakoplovnoj školi za koju, iznenađujuće, prvi puta čuje. U razgovoru o emisijama smo dočekali, svima nam drag, ručak u Hotelu Andrija. Odmorni i siti smo nastavili rad sa povjerenstvom od kojega smo učili neke trikove u snimanju i montaži, a kao šećer na kraju smo slušali neke od prošlogodišnjih uspješnih emisija i smiješne trenutke s radija.

Dan je već bio pri kraju, a mi smo bili sretni jer smo ga proveli vrlo kvalitetno u učenju i stjecanju novih prijateljstava. Večer smo proveli u šetnji središtem Šibenika, a može se reći da smo jutro dočekali uz pjesmu i zvuk gitare. Zadnji dan našeg boravka u Solarisu je svanuo, odlazak kućama se bližio, a osjećaj tuge rastao.

Bilo je teško rastati se od divnih ljudi iz svih djelova Hrvatske, ali to je motivacija za daljnji rad kako bismo se sljedeće godine ponovno sreli na istom mjestu.

Ana-Marija Antić, 2.ZP